Etikus Szervezet
Főoldal Rólunk Elérhetőségek Segítség Örökbefogadás Támogatók

B.U.É.K. avagy bringások szállták meg a NOÉ-t
2013.01.01.

A Jótékonysági BUÉK Mountain Bike Kupára még 2012-ben kezdődött a szervezkedés, de az eseménynek már több mint 10 éves hagyományai vannak.
A Buék Kupa szabályai:
- Mindig január 1-én kerül megrendezésre
- Mindig du 1-kor rajtol
- Közel 1 km hosszú a pálya
- A verseny 1 órán át tart, a legtöbb kört teljesítő nyer
- Nevezési díj eddig nem volt, de idén volt egy kis eltérés: most 1000 Ft vagy kutyakaja.

A szervezésnél most először történt, hogy összefogtunk néhányan és úgy gondoltunk, hogy segítünk a Noé Állatotthonnak. Már az első pályabejárásnál világossá vált számunkra, hogy megvan a helyszín :) és este már kész is volt az esemény Facebook oldala.
A barátaink és egy kerékpáros magazin segítségével pillanatok alatt szétterjedt a hír bringás körökben. És sorra jöttek a jelentkezők és az érdeklődők.

2013. január 1-én kora hajnalba rendkívüli hidegre ébredtünk, de már reggel 7 órakor a gázpedálon a láb és indulás volt pályát jelölni, Rajt-Cél területet építeni. A bevásárláson már túl voltunk így gyorsan felépült a „Mini” helyszín, mire mi elkészültünk a pálya is ki lett szalagozva.
Innentől már jöttek is a versenyzők és kezdődött a neveztetés és a pályabejárás.

12:30 kor még csak majdnem, de 13 órakor már tényleg rajtolt is a mezőny.

Nekünk 1 óra szurkolás, nekik 1 óra küzdés, de szavak helyett íme két videó a versenyről:

A hivatalos médiapartner cikke a versenyről sok fotóval:

A verseny zárásaként meghívást kaptunk egy esetleges nyári versenyre. Készüljetek! Jövünk, és segítünk a Noénak!

Külön köszönet:
Sokan jöttek oda hozzánk és köszöntétek meg, hogy megrendeztük a versenyt, íme itt az én köszönetem:

Köszönöm a Noé Állatotthonnak és csapatának, akik mindent megtettek a rendezvény sikerességéért (kaja, tea…Stb.)

Tarapcsák Péternek: rajtszámok :)
És külön köszönet Buruczki Szilárdnak a jótékonysági árverésre felajánlott vázért, melynek összegével a Noét támogatta.

Katona Kálmánnak, az MKSZ és az MMTBSZSZ elnökének aki megtisztelt minket a jelenlétével.
Minden Ridernek aki megtisztelt minket a jelenlétével és elindult a versenyen vagy szurkolt.